ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

V případě potřeby volejte dispečery letní pohotovosti

04.04.2022 17:22

Zlínský kraj - Každoročně na přelomu března a dubna končí nepřetržitá služba dispečinků zimní údržby silnic. Pohotovost silničářů pro neodkladné zásahy na silniční síti je však zajištěna i ve zbývajících měsících roku. Uvádíme kontakty na odpovědné osoby, které zorganizují při mimořádných událostech zásah silniční techniky v pracovní i mimopracovní době.

Od 1. dubna do konce října drží silničáři tzv. letní pohotovost. Jde o schopnost zorganizovat neodkladný zásah za účelem zajištění bezpečnosti silničního provozu, zejména po dopravních nehodách, živelných pohromách, v případě vzniku polomů a jiných nepředvídatelných událostí. Nejčastěji může jít o urychlené označení překážky silničního provozu přechodným dopravním značením.

Dispečeři letní údržby se musí postarat také o organizaci mimořádných výjezdů sypačů, pokud se zima své vlády dlouho nevzdává a na některých místech může hrozit sněhová nadílka ještě i v dubnu. Pro tento účel jsou ještě v prvních dubnových dnech na každé Správě a údržbě silnic k dispozici dva sypače včetně řidičů.

Kdy a na koho se obracet u krajských silnic II. a III. třídy

V pracovní době, tj. od 6 do 14.30 hodin pracovních dnů, budou neodkladné zásahy zajišťovat v každém okrese vedoucí jednotlivých středisek společností Správa a údržba silnic (SÚS).

Mimo pracovní dobu, tj. od 14.30 do 6 hodin pracovních dnů a po celých 24 hodin v sobotu, neděli a státní svátky, budou neodkladné práce zajišťovat určení dispečeři letní pohotovosti podle rozpisu jednotlivých SÚS. Jejich kontaktní telefony jsou shodné s mobilními kontakty na dispečinky zimní údržby silnic. Jsou uvedeny v tabulce níže.

Společnosti zajišťující letní pohotovost na silnicích II. a III. třídy a kontakt na dispečery
ÚzemíSÚSDispečer letní pohotovosti
okres KM Kroměřížska mobil: 602 507 964
okres UH Slovácka mobil: 739 052 869
okres VS Valašska mobil: 603 542 167
okres ZL Zlínska mobil: 602 436 601


Letní pohotovost na státních silnicích (I. tř. a dálnice) organizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 

 


Počet přístupů: 773, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS