ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Řidiči, zpomalte! Na silnicích teď můžete potkávat sekačky trávy

26.05.2022 09:46

Zlínský kraj - Pracovníci společností Správa a údržba silnic zahájili v první polovině května sečení trávy podél krajských silnic. První seč potrvá do konce června, druhá seč začne v srpnu. Motoristé by měli v úsecích, kde se seče tráva, věnovat jízdě zvýšenou pozornost.

Sečení trávy podél silnice / foto: ŘSZK

Na krajské silniční síti je v plném proudu sečení trávy podél komunikací. Převažuje sečení pomocí sekaček na traktorech, které pomalu projíždějí postupně po všech silnicích II. a III. třídy v kraji. Některá obtížně přístupná místa však musí pracovníci organizací Správa a údržby silnic vysekávat ručně. Během vegetačního období se plánují dvě seče. První začala 9. května a skončí 30. června. Druhá seč je naplánována na měsíce srpen a září.

„Sečení začíná zpravidla na silnicích s větší hustotou provozu a v nižších polohách, kde už je v tuto dobu tráva vysoká. O něco později se sekačky dostanou i do odlehlejších míst," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Sečení podél komunikací má zajistit bezpečnost provozu, aby vysoká tráva nebránila řidičům ve výhledu, zejména v zatáčkách. „Vkládáme do této činnosti každoročně nemalé finanční prostředky. V loňském roce to bylo v celém kraji kolem 18 milionů korun a letos tato částka určitě nebude menší," řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Silničáři nabádají řidiče k ohleduplnosti a opatrnosti při objíždění techniky, která je nasazována na sečení trávy. „Musíme zajistit sečení trávy i v nepřehledných úsecích. Řidiči ostatních vozidel tam musí výrazně snížit rychlost a zvýšit pozornost, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Motoristy na to upozorňuje přechodné dopravní značením," dodal Radek Berecka.

 

 


Počet přístupů: 347, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS