ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Pilotová stěna zabezpečí silnici v Pozlovicích

27.06.2022 08:23

Pozlovice - Stavební práce Ředitelství silnic Zlínského kraje na sanaci sesuvu silničního tělesa začínají v těchto dnech na silnici III/4922 v Pozlovicích. Výstavba opěrné zdi v délce zhruba 200 metrů a rekonstrukce vozovky přijdou na 15,6 milionu korun.

Popis prací

Původní stav silnice /foto: dokumentace ŘSZK

Předmětem díla je stabilizace silničního tělesa v intravilánu městyse Pozlovice v délce 236 metrů. Opěrnou konstrukci tvoří monolitická železobetonová pilotová stěna délky 181,5 metru. Zeď bude založena na velkoprůměrových pilotách. Rub opěrné zdi je odvodněn drenáží, která je na dvou místech vyvedena mimo zeď do svahu. Do železobetonového trámce bude osazeno silniční svodidlo v celkové délce 192 metrů.

Narušený pruh vozovky v šířce zhruba 1,5 metru a délce 184 metrů získá novou konstrukci. Na sanovaný okraj bude navazovat obnova obrusné vrstvy v celé šířce vozovky.

Souběžně se stavbou ŘSZK budou v blízkosti probíhat stavební práce, jejichž investorem je městys Pozlovice. Jde o parkovací pruh, úpravy zastávkových zálivů veřejné dopravy a chodníků.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby bude firma Vodohospodářské stavby Javorník-CZ, s. r. o., z Veselí nad Moravou. Smluvní cena za tuto zakázku činí 15,639 milionu korun (vč. DPH). Stavba bude financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Stavební práce a dopravní omezení začnou v červenci 2022 a budou ukončeny do konce října tohoto roku.

Uzavírky a dopravní omezení

Zákres stavby do mapy

Stavební práce budou realizovány v několika etapách. Po část doby realizace stavby bude v místě platit úplná uzavírka s objízdnou trasou po místních komunikacích, po část výstavby bude stanovena jednosměrná uzavírka, kdy ve směru od Pozlovic do Luhačovic bude stavba s omezením rychlosti v jednom jízdním pruhu průjezdná, v opačném směru od Luhačovic do Pozlovic bude úsek uzavřen a bude platit objízdná trasa po místních komunikacích.

 

 


Počet přístupů: 182, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS