ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zástupci ŘSZK se zúčastnili odborného semináře

27.05.2011 10:34

Zlín, Znojmo - Celostátního odborného semináře „Aktuální otázky správy a údržby pozemních komunikací“ se ve dnech 17. – 18. května 2011 zúčastnil za Ředitelství silnic Zlínského kraje provozně-technický náměstek Ing. Radek Berecka a vedoucí oddělení pro provoz a údržbu silnic Ing. Roman Dočkal. Seminář se konal ve Znojmě. Pořadatelem byla Česká silniční společnost.

Během dvoudenního programu účastníci semináře vyslechli více než desítku odborných přednášek a zhlédli několik filmů. Seminář je zařazen do projektu celoživotního vzdělávání. Jeho cílem bylo seznámit účastníky působící v oblasti správy a údržby pozemních komunikací s novinkami v oboru, aktuálními problémy, novou legislativou a technickými předpisy. 

„Zaujal mne film o silničním muzeu ve Vikýřovicích. Zajímavá byla prezentace výsledků loňského sčítání dopravy, které ukázalo, že u nás došlo k mírnému poklesu intenzity dopravy ve srovnání s rokem 2005. O bezpečnosti silničního provozu ve vztahu k technickému stavu a vybavení silnic hovořil šéf dopravní policie Ing. Leoš Tržil,“ přiblížil obsah semináře Radek Berecka.

„Mne zase asi nejvíc upoutala přednáška Lukáše Vodehnala o mobilním laserovém skenování silnic a georadaru. Speciální zařízení dokáže s přesností na pět centimetrů zachytit průjezdný profil silnice včetně příkopů, dopravního značení nebo fasád nejbližších domů a zasadit vše do katastrální mapy. Toto zařízení dokáže během několika hodin zajistit práci, která by geometrům trvala třeba celý týden. Vytvoří se tak výborný podklad například pro majetkoprávní vypořádání,“ poznamenal Roman Dočkal.

Letos se konal již 14. ročník této konference. Z celé republiky se jej zúčastnilo kolem stovky pracovníků z podniků, které se věnují správě a údržbě silnic.

 


Počet přístupů: 5604, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS