ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Obnovuje se vodorovné dopravní značení

20.06.2011 07:05

Zlínský kraj - Obnovu vodorovného dopravního značení v hodnotě 5,5 milionu korun realizuje v letošním roce na silnicích II. a III. třídy Ředitelství silnic Zlínského kraje. Práce začaly v květnu a potrvají až do poloviny listopadu.

Obnova vodorovného dopravního značení / foto: Vojtěch Cekota„Vodorovné dopravní značení zhotovené nástřikem jednosložkové barvy se musí na vozovkách pravidelně obnovovat. Na hlavních a intenzivně využívaných dopravních tazích to bývá každoročně, na méně vytížených komunikacích jednou za dva až tři roky. Ale přechody pro chodce zpravidla obnovujeme každoročně na všech silnicích,“ uvedl provozně-technický náměstek ŘSZK Ing. Radek Berecka. Na některých důležitých silnicích volí ŘSZK dražší, ale trvanlivější metodu vodorovného dopravního značení – nanášení termoplastu. Značení termoplastem vydrží na vozovkách minimálně pět let.

U liniového vodorovného dopravního značení (vodicí a dělicí čáry) se letos plánuje obnova 250 kilometrů silnic, u plošného vodorovného značení (přechody, šipky, dopravní stíny) to bude v celém kraji asi 10 tisíc čtverečních metrů. Pro ŘSZK vykonává tyto práce, zvláště liniové značení, na základě obchodní soutěže (pro roky 2010-2013) firma Osfer Morava z Uherského Hradiště. „Jsou to profesionálové, máme s nimi dobrou zkušenost,“ konstatoval Berecka. Část plošného vodorovného dopravního značení zajišťují ve svých okresech rovněž správy a údržby silnic – Kroměřížska, Slovácka a Valašska. 

Vodorovné dopravní značení se obnovuje za provozu. „Prosíme řidiče o snížení rychlosti v místech značení a zvýšenou opatrnost. Podmínkou trvanlivosti vodorovného dopravního značení je suchá vozovka a dostatečná venkovní teplota. Proto tyto práce nelze realizovat v noci. Ale na zvlášť exponovaných místech využíváme i víkendové dny s nižším provozem,“ doplnil Radek Berecka.

V loňském roce činily náklady ŘSZK na obnovu vodorovného dopravního značení něco přes 4 miliony korun.

 

 


Počet přístupů: 5190, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS