ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Vznikl problém na mostě u Záříčí. ŘSZK přijímá opatření

23.09.2013 07:40

Záříčí - Do velmi špatného technického stavu se v důsledku povětrnostních vlivů a stárnutí materiálů dostal most 4349-2 u obce Záříčí na Kroměřížsku. ŘSZK připraví projekt jeho přestavby. Než k ní dojde, bude na most položena provizorní konstrukce, která umožní průjezd vozidlům včetně autobusů a zemědělské techniky.

Původní most 4349-2 u Záříčí / foto: ŘSZK

Most 4349-2 na krajské silnici, která vede z Chropyně přes Záříčí směrem na hranici kraje a dále do Troubek v okrese Přerov, byl v pravidelném každoročním hodnocení označen naposledy stupněm 6, to je velmi špatný technický stav. Už od roku 2009 zde platí omezení hmotnosti vozidel do 6 tun, jediné vozidlo do 12 tun. Letos v dubnu autorizovaný mostař most znovu prohlédl a zjistil další zhoršení jeho stavu, zejména krajních nosníků. Poruchy konstrukce mají tendenci se rozšiřovat. Mostař navrhl, aby byl průjezd přes tento most dále omezen, a to na vozidla do celkové hmotnosti 6 tun, jediné vozidlo 7 tun, a aby byla doprava vedena jen v jednom jízdním pruhu středem mostu.

„Obyvatelé Záříčí a okolí měli velký zájem na tom, aby doprava přes špatný most nebyla takto drasticky omezena. Nemohly by tu jezdit ani autobusy či zemědělci hospodařící s pozemky. Snažili jsme se jim vyjít vstříc. Do doby, než bude hotov projekt a schválen investiční záměr na stavbu nového mostu, položíme na současný most provizorní ocelovou konstrukci, po které budou moci v jednom jízdním pruhu nadále projíždět i autobusy a zemědělské stroje," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý. Přednost v jízdě před protijedoucími vozidly bude upravena dopravním značením. Vybudování mostního provizoria přijde řádově na několik set tisíc korun.

„Současně se bude projektovat nový most a my jej budeme chtít zařadit do investičního plánu příštího roku. Nenastanou-li nečekané komplikace, mohl by se u Záříčí nový most postavit někdy ve druhé polovině roku 2014," upřesnil Bronislav Malý.

V posledních letech jde už o třetí most na méně využívaných silnicích III. třídy v okrajových částech Zlínského kraje, který musí ŘSZK zbourat a znovu postavit. V roce 2012 to byl most u Kunkovic, letos most v osadě Stanovnice. „ I když po těchto silnicích a mostech nejezdí příliš velký počet vozidel, musí být také bezpečně průjezdné a musí umožňovat řádnou dopravní dostupnost těchto oblastí. Proto i zde musíme a budeme investovat do krajské silniční sítě nemalé prostředky," dodal ředitel ŘSZK.

 


Počet přístupů: 664, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS