ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zástupci ŘSZK se zúčastnili tiskové konference

07.11.2013 14:44

Zlín - Při společné tiskové konferenci představitelů Zlínského kraje, Ředitelství silnic Zlínského kraje, Ředitelství silnic a dálnic, organizací Správa a údržba silnic Kroměřížska, Valašska a Zlínska ve čtvrtek 7. listopadu 2013 v budově krajského úřadu se mohli zástupci médií seznámit s podrobnostmi počínající zimní údržby silnic.

Z tiskové konference 7. 11. 2013 / foto: P. Zákutný

Podrobnosti o připravenosti na zimní údržbu silnic II. a III. třídy zveřejnilo ŘSZK v samostatné tiskové zprávě.

Poměrně zásadní změnou proti minulým rokům je vstup soukromého sektoru do původního systému zimní údržby silnic. Tu již ve Zlínském kraji nebudou zajišťovat na všech silnicích společnosti Správa a údržba silnic. Silnice I. třídy ve větší části okresů Vsetín a Zlín bude nově udržovat firma AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., s hlavním sídlem v Praze. Ve sdružení s SÚS Kroměřížska bude tato firma zajišťovat zimní údržbu státních silnic i v okrese Kroměříž. Novou situaci a rizika, která z ní vyplývají, popsal na tiskové konferenci podrobně krajský radní pro dopravu Ing. Jaroslav Kučera (na snímku). "Ministerstvo dopravy rozbilo fungující systém. Jejich snaha o úspory a zefektivnění převládla nad zájmy občanů kraje," prohlásil radní.

Radní Jaroslav Kučera hovoří o změnách v zimní údržbě silnic / foto: P. Zákutný

Systém zimní údržby krajských silnic (II. a III. třídy) přiblížil účastníkům tiskové konference ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý. Novinkou letošní zimy bude například rozšíření úseků krajských silnic, na kterých bude aplikován chemický posyp, o 80 kilometrů. Ředitel ŘSZK rovněž odpovídal na individuální dotazy novinářů (na snímku).

Bronislav Malý odpovídá na dotazy médií / foto: P. Zákutný

Účastníci tiskové konference upozornili prostřednictvím médií motoristickou veřejnost na skutečnost, že vzhledem k rozdílným dodavatelům zimní údržby silnic na stejném území se může stát, že sypače jedné společnosti budou projíždět po zasněžené komunikaci, aniž by mohly spustit radlici a zajistit posyp, pokud bude mít na tuto komunikaci smlouvu jiný dodavatel. Ani při kalamitních situacích nebude možno operativně přesouvat techniku z krajských silnic na státní a naopak. 

 


Počet přístupů: 663, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS