ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Mosty v kraji jsou na tom dobře, žádný není v havarijním stavu

10.02.2014 15:04

Zlínský kraj - Ani jediný z mostů v majetku Zlínského kraje není v současné době v havarijním stavu. Dokonce už po dva roky. Celkový stav mostů se za uplynulý rok opět mírně zlepšil. Průměrná známka pro všech 716 hodnocených mostů na krajských silnicích činila k 1. lednu 2014 (na sedmibodové stupnici) 3,44.

Ředitelství silnic Zlínského kraje obdrželo v těchto dnech od specializované firmy výsledky pravidelného každoročního hodnocení stavu mostů na krajské silniční síti. Průměrná „známka" pro všech 716 hodnocených mostů činila k 1. lednu letošního roku 3,44. Před rokem dostaly krajské mosty známku 3,51.

Most na novém obchvatu Holešova / foto: V. Cekota

Grafické a statistické vyhodnocení mostů zadává ŘSZK odborné firmě PavEx® Consulting, s. r. o., se sídlem v Brně. Závěrečná hodnotící zpráva vychází z údajů, měření a prohlídek v 2. polovině roku 2013. Opírá se o výsledky běžných prohlídek všech objektů, což je práce mostařů ŘSZK, a hlavních prohlídek mostů v režii autorizovaných specialistů. Technický stav mostů se hodnotí sedmibodovou stupnicí: 1 - bezvadný stav, 2 - velmi dobrý stav, 3 - dobrý stav, 4 - uspokojivý stav, 5 - špatný stav, 6 - velmi špatný stav, 7 - havarijní stav.

Počet mostů v bezvadném stavu se za uplynulý rok zvýšil z 83 na 92, naopak počet mostů ve velmi špatném stavu se snížil z 45 na 35. V havarijním stavu není už druhým rokem ani jeden objekt.

„Ve Zlínském kraji se nám daří průměrnou známku hodnocení stavu mostů neustále mírně zlepšovat. Letošní známka je nejlepší za celou dobu existence ŘSZK, tedy od roku 2001," uvedl Ing. Jaroslav Kučera, krajský radní zodpovědný za oblast dopravy.

„Opravám mostů a případně i výstavbě nových objektů místo těch, které byly v minulosti v havarijním stavu, věnujeme poměrně velkou pozornost. Jízda vozidel po našich mostech musí být bezpečná," říká ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Během roku 2013 ŘSZK rekonstruovalo 1 most a místo zbouraných se nově postavily 2 mosty. Nové mosty byly dokončeny ve Valašských Kloboukách-Mirošově a v Karolince-Stanovnici. Investice do mostů dosáhly v roce 2013 hodnoty 84,9 milionu korun. Dva nové mosty jsou také součástí nově vybudovaného silničního obchvatu Holešova, je mezi nimi i nadjezd nad železniční tratí, dlouhý 66 metrů. Kromě toho ŘSZK vynaložilo ještě 6,7 milionu korun na stavební údržbu 10 mostů z neinvestičních prostředků.

Na silnicích II. a III. třídy je ve Zlínském kraji evidováno 726 mostů, z toho 10 mostů nebylo hodnoceno (jde o podchody, železničních přejezdy, podjezdy, cyklostezky a slepý most).

Grafy a tabulky hodnocení jsou přístupné zde.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 2968, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS