ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Jarní práce na silnicích jsou v plném proudu, při jízdě dejte pozor

16.05.2014 13:16

Zlínský kraj - Drobnější vysprávky povrchu vozovek, nástřiky vodorovného značení a už také sečení trávy podél silnic - to jsou práce, se kterými se v těchto dnech mohou setkat motoristé na mnoha místech Zlínského kraje. Měli by respektovat příslušné dopravní značení a dbát zvýšené opatrnosti.

Lokální vysprávky

Lokální vysprávky / foto: ŘSZKPracovníci organizací Správa a údržba silnic zajišťují drobnější opravy povrchů vozovek. Někdy jde jen o opravy trhlin a výtluků, ale těch se vytvořilo po uplynulém zimním období jen menší množství. Jindy jde o opravy větších poruch o rozsahu několika čtverečních metrů s použitím finišeru a pokládky nového živičného koberce. Tomu předchází rovněž frézování narušených částí staré vozovky. Někdy mohou vyfrézovaná místa zůstat na vozovce i přes noc do dalšího dne. „Motoristé v takových místech musí většinou jezdit jen v jednom jízdním pruhu, občas musí dočasně projíždět i přes vyfrézovaná místa. Měli by snížit rychlost a věnovat průjezdu takovým úsekem větší pozornost," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Vodorovné dopravní značení

Vodorovné dopravní značení / foto: ŘSZKJaro je také obdobím, kdy se na silnicích obnovuje vodorovné dopravní značení. Tuto práci zajišťují na krajských silnicích příslušné Správy a údržby silnic a také firma Osfer Morava, s. r. o., Uherské Hradiště. Obnovuje se jak liniové vodorovné dopravní značení, tedy střední dělicí a krajní vodicí čáry, tak i plošné vodorovné dopravní značení, což jsou zejména přechody pro chodce nebo dopravní stíny.
„Na nástřik vodorovného dopravního značení řidiče obvykle upozorňují barevné kužely na vozovce a blikající oranžové majáčky na pracovních strojích. Stojí za to motoristům připomenout, že rozmístěné přenosné kužely mají platnost plné čáry. Řidiči by mezi nimi neměli v žádném případě kličkovat a najíždět na ještě nezaschnuté nátěry, aby nedošlo k jejich poškození a rozmazání," řekl Radek Berecka.

Sečení trávy

Zpravidla dvakrát do roka zajišťují silničáři také sečení trávy v bezprostřední blízkosti vozovek nebo v silničních příkopech. Jarní sečení trávy už začalo, na krajských silnicích pracuje každý den 15 sekacích strojů. Na místa, kde se tráva seče, budou upozorňovat přenosné dopravní značky „Práce na silnici" s dodatkovou tabulkou „Sečení trávy" a s uvedením vzdálenosti, ve které se sekačka může pohybovat. „Určitě to chce také zpomalit a počítat s tím, že například za zatáčkou se kvůli pohybu sekačky může objevit předjíždějící vozidlo v protisměru. Sekačka se musí pohybovat i v nepřehledných místech. Někdy to od motoristů vyžaduje i chvíli počkat, než se sekačka dostane do úseku, kde je lepší výhled a kde se dá bezpečně předjet," upozornil provozně-technický náměstek ŘSZK.

 


Počet přístupů: 3863, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS