ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silničáři opraví silnici z Jestřabí do Rokytnice

16.06.2014 07:28

Jestřabí - Letošní stavební boom na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji je v plném proudu. Od začátku roku už bylo zahájeno sedmnáct nových investičních staveb - rekonstrukcí krajských silnic. V pořadí 18. zahajovanou stavbou bude rekonstrukce 2,5 kilometru silnice II/495 mezi obcemi Rokytnice a Jestřabí. Začne 26. června.

Silnice II/495 Rokytnice - Jestřabí před rekonstrukcí / foto: ŘSZK

Předmětem díla je rekonstrukce silnice II/495 v úseku od křižovatky se silnicí III/49518 (do Rokytnice) po začátek obce Jestřabí v celkové délce 2 529 metrů. Rekonstrukce spočívá částečně v provedení kompletně nové konstrukce vozovky, částečně bude provedena obnova krytu a zesílení obrusných vrstev vozovky se sanací okrajů. Součástí zakázky je i rekonstrukce mostu ev. č. 495-039. Stávající most bude zbourán a na jeho místě bude postaven nový rámový železobetonový most. V rámci stavby bude obnoveno podélné odvodnění silnice, budou rekonstruovány propustky, zastávkové pruhy linkové osobní dopravy, napojení účelových komunikací a sjezdů.

Stavební práce začnou 26. června 2014 a budou ukončeny do 31. května 2015.

Zhotovitelem stavby bude firma BERGER BOHEMIA, a. s., se sídlem v Plzni. Smluvní cena za tuto stavbu činí (vč. DPH) 51 787 228 korun. Stavba má přislíbenou dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 80 procent uznatelných nákladů. Investorem stavby je Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Zákres stavby do mapy

Během stavby bude v rekonstruovaném úseku platit částečná uzavírka. Vozidla budou jezdit v jednom jízdním pruhu. Jejich provoz bude řízen kyvadlově dvěma sadami světelného signalizačního zařízení.

Tato stavba bude probíhat částečně v časovém souběhu s rekonstrukcí silnice v průtahu obcí Jestřabí, kde platí rovněž částečná uzavírka a kde je provoz řízen další světelnou signalizací.

„V této části Valašska získají motoristé významný úsek obnovené silnice II/495. Už v loňském roce jsme zde rekonstruovali i bezprostředně navazující úsek této silnice mezi Jestřabím a Štítnou nad Vláří v délce 853 metrů za 7,3 milionu korun. V roce 2011 jsme na této silnici za 76 milionů korun postavili nový most přes železniční trať u Bylnice a rekonstruovali navazující silniční úseky," připomněl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

Logo

 


Počet přístupů: 4123, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS