ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Je připravena rekonstrukce průtahu Zdounkami

11.07.2014 08:17

Zdounky - Značnou pozornost věnuje v posledních letech Ředitelství silnic Zlínského kraje postupným rekonstrukcím silnice II/432 (Kroměříž - Koryčany) v kroměřížském okrese. Dalším úsekem, který přichází na řadu, je rekonstrukce průtahu obcí Zdounky. Úsek je dlouhý 1,5 kilometru a stavební práce na něm začnou 16. července 2014.

Původní stav silnice II/432 ve Zdounkách / foto: ŘSZKPředmětem díla je stavební úprava silnice II/432 v průjezdním úseku obce Zdounky. Celková délka řešeného úseku je 1 505 metrů. Stavební úpravy silnice spočívají v obnově obrusné a ložné vrstvy vozovky včetně případných lokálních sanací dalších živičných vrstev. Bude odfrézována obrusná a ložná vrstva v celkové tloušťce 100 mm a zpětně položeny dvě živičné vrstvy. Šířka silnice bude upravena na 8 metrů včetně krajnic o šířce 50 centimetrů. Stávající plochy silnice oddělené žulovým dvouřádkem budou upraveny pro podélné odstavné pruhy (stavba obce Zdounky). Směrové a výškové vedení silnice bude zachováno.

V celém úseku bude obnoveno odvodnění vozovky. V křižovatce se silnicí III/42825 bude z důvodu usměrnění dopravy vybudován pojížditelný ostrůvek ze žulových kostek. V rámci stavby bude provedena rekonstrukce zastávkového pruhu osobní linkové dopravy ve směru na Koryčany. V současnosti tento zastávkový pruh není jednoznačně vymezen a oddělen od komunikace. Zastávkový pruh bude vymezen obrubami. Bude obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení.

Zhotovitelem stavby budou firmy Porr, a. s., Praha, a Vodohospodářské stavby Javorník-CZ, s. r. o., Veselí nad Moravou. Smluvní cena (vč. DPH) činí 16 842 391 korun. V rámci Regionálního operačního programu Střední Morava má být na tuto stavbu poskytnuta dotace z evropských fondů ve výši do 80 procent uznatelných nákladů. Stavební práce budou probíhat od 16. července do 31. října 2014.

Během stavby bude v tomto místě platit částečná uzavírka silnice. Vozidla budou jezdit po polovinách vozovky a provoz bude řízen světelným signalizačním zařízením. Pro nákladní vozidla o hmotnosti nad 7,5 tuny bude vedena objízdná trasa po silnicích I. a II. třídy ve směru Střílky - Staré Město - Otrokovice - Hulín - Kroměříž.

„Silnici II/432 jsme v posledních letech věnovali značnou pozornost. Rekonstrukce různých úseků této silnice, dokončené v posledních pěti letech nebo nyní realizované, mají celkovou hodnotu bezmála 150 milionů korun," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

 

Na silnici II/432 byly v posledních letech nebo jsou aktuálně realizovány tyto rekonstrukce:

 

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

Logo

 

 


Počet přístupů: 4318, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS