ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Nový most byl dokončen v Kelníkách

22.09.2014 09:41

Kelníky - Po nově dokončeném mostě ev. č. 49721-2 jezdí motoristé v Kelníkách na silnici III/49721. Stavební práce zde skončily v polovině září 2014. Jde o jedinou investiční stavbu Ředitelství silnic Zlínského kraje v roce 2014, která byla plně financována z rozpočtu ŘSZK bez zapojení evropských dotací.

Nový most 49721-2 v Kelníkách / foto: S. BrázdilPředmětem této investice byla kompletní přestavba propustku převádějícího silnici III/49721 přes Částkovský potok včetně nezbytné úpravy navazujících částí silnice v celkové délce 60 metrů. Původní propustek byl odstraněn. Nový most byl vybudován jako ocelový flexibilní přesypaný tubus typu Tubosider-Helcor. Čela mostu jsou železobetonová monolitická svahová. Okolo seříznutého otvoru ve svahu vznikl železobetonový límec s okrajem z kamenné dlažby. Most byl zaizolován celoplošnou izolací z výroby tubusu. Na mostě byla instalována svodidla a zábradlí. Na předpolích mostu silničáři položili novou vozovku. Kamennou dlažbou byly zpevněny svahy okolo mostních otvorů i dno potoka. Během stavby byl se zhotovitelem uzavřen dodatek na dodatečné práce, které si vyžádala potřeba zvýšení únosnosti podloží.

Zhotovitelem stavby byla firma Správa a údržba silnic Zlínska, s. r. o., Zlín. Konečná cena (vč. DPH) činí 4 245 141 korun.

„Stavbu mostu v Kelníkách jsme zařadili do letošního plánu investic až dodatečně. Financování jsme zajistili sami z prostředků, které se podařilo ušetřit ve výběrových řízeních na zhotovitele ostatních již dříve plánovaných staveb," upřesnil ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

 Předchozí tisková zpráva k této stavbě

27. 06. 2014 - 1. července začnou další čtyři silniční stavby

 

 


Počet přístupů: 3021, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS