ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Peníze z ROP pomohou obnovit propustek u Hutiska

10.07.2015 07:50

Hutisko-Solanec - Silničáři dají do pořádku propustek pod silnicí III/4867 mezi obcemi Hutisko-Solanec a Vigantice. Stavba bude stát přibližně 8,5 milionu korun a bude spolufinancována z prostředků Evropské unie ještě v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava.

Současný stav, důvody stavby

Původní propustek u Hutiska-Solance / foto: archiv ŘSZKSilnice III/4867, na níž leží propustek, spojuje město Rožnov pod Radhoštěm a obec Vigantice s obcí Hutisko-Solanec. Délka přemostění je 1,90 metru. Propustek převádí levostranný přítok vodního toku Hážovka pod silnici mezi obcemi Vigantice a Hutisko-Solanec. Současný stavební stav spodní stavby stávajícího propustku je havarijní, mostní vybavení je nevyhovující. Stávající propustek tvoří železobetonové opěry a nosná železobetonová deska. Železobetonová konstrukce spodní stavby se rozpadá.

Popis prací

Předmětem díla je přestavba stávajícího mostního objektu na nový propustek v místě původního. Přestavba spočívá v odstranění stávající nosné deskové konstrukce propustku a vybudování nového propustku z železobetonových trub s monolitickými železobetonovými čely a šikmými křídly. Nad propustkem bude zřízena kompletně nová konstrukce silnice v celkové délce 20 metrů. V rámci úpravy propustku bude provedeno odvodnění komunikace a opevnění a stabilizace koryta toku v blízkosti propustku.

Zhotovitel, cena, termín

Zákres do mapyZhotovitelem stavby je firma VAST TERCIA, spol. s r. o., Valašské Meziříčí. Smluvní cena za tuto zakázku činí 8,460 milionu korun. Stavba má přislíbeno spolufinancování z prostředků EU v rámci ROP SM (53. výzva). Výše dotace může činit až 85 procent uznatelných nákladů. Podle uzavřené smlouvy o dílo budou stavební práce probíhat v termínu od 13. července do 31. října 2015.

Uzavírky

Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky. Provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu a upraven dopravním značením.

 

Logo

 


Počet přístupů: 326, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS