ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zima je zatím mírná, silničáři evidují jen sedm zásahových dnů

11.12.2015 18:26

Zlínský kraj - Relativně nenáročný byl na krajských silnicích první skončený měsíc zimní údržby silnic. Silničáři evidují jen sedm dnů, kdy někde v kraji musely vyjet sypače zmírňovat následky sněžení či náledí. Ředitelství silnic Zlínského kraje zaplatilo organizacím, které zajišťují zimní údržbu silnic, za začátek zimy 7,3 milionu korun.

„V porovnání s listopadem loňského roku jsme měli v zimní údržbě silnic letos o něco více zásahových dnů i výkonů, ale celkově můžeme konstatovat, že i letošní nástup zimy byl poměrně mírný," poznamenal provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Do konce listopadu 2015 evidovali silničáři na krajských silnicích 7 zásahových dnů. Bylo pluhováno 665 kilometrů silnic, 6 556 kilometrů silnic bylo posypáno. Soli se na posyp spotřebovalo 350 tun, inertního materiálu 631 tun. Náklady činily 7,3 milionu korun. Nejvíce výkonů vykázali silničáři při zimní údržbě silnic v okrese Vsetín (náklady 2,1 mil. Kč), nejméně v okrese Kroměříž (náklady 1,5 mil. Kč). Sedmdesát procent nákladů v tomto období je spojeno s přípravou mechanizace, zpracováním plánů zimní údržby a nepřetržitou dispečerskou službou.

Listopad loňského roku byl na výkony při zimní údržbě silnic ještě mírnější: byl zaznamenán jen jediný zásahový den, pluhovalo se 11 kilometrů, posypalo 248 kilometrů, spotřeba soli činila 9 tun a spotřeba inertního posypu 20 tun.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva na téma zimní údržby silnic

31. 10. 2015 - Zima je za dveřmi. Přibude solených úseků silnic

 


Počet přístupů: 346, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS