stav mostů | ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Hodnocení stavu mostů na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji

Na základě požadavku ŘSZK je každoročně provedeno zpracování dat o stavu mostů na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji.

Z dostupných databází byla převzata data o identifikaci a stavu mostů, ze kterých pak byla vygenerována tisková sestava. Informace o stavu mostů byly dodány inspektory pro mosty z oddělení majetkové správy ŘSZK (podle okresů). Jde o výsledky hlavních a mimořádných prohlídek mostů provedených v souladu s platnými předpisy - ČSN 736221 - pro prohlídky mostů pozemních komunikací. Tyto údaje byly doplněny o výsledky hodnocení stavu mostů v pěti předešlých letech.

Hlavní požadovanou informací bylo stanovení celkového hodnocení stavu mostu v sedmibodové stupnici od stavu 1 (bezvadný) až do stavu 7 (havarijní). Celkový stav mostu byl definován jako horší z klasifikačního stavu nosné konstrukce nebo stavu spodní stavby mostu podle poslední prohlídky mostu.

Pro ŘSZK zpracovává tyto přehledy firma PavEx® Consulting, s. r. o., se sídlem v Brně. Na těchto internetových stránkách je zveřejněn pouze výběr základních informací.

 

Stupnice hodnocení

 

Přehled všech mostů ve Zlínském kraji v rozčlenění podle tříd a okresů včetně zákresů do map

 

 


Stránka byla naposledy aktualizována: 03.02.2022, Počet přístupů: 2097, Tisk stránky


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS