ŘSZK dokončilo šestnáct investičních staveb, čtyři pokračují do dalšího roku

Zlínský kraj - Ředitelství silnic Zlínského kraje uzavřelo již 21. rok své práce při správě silnic II. a III. třídy. V uplynulém roce 2022 ŘSZK dokončilo 16 investičních staveb v hodnotě 668 milionů korun. Do roku 2023 přecházejí čtyři stavby, z nichž dvě jsou již téměř dokončeny.

Další rok intenzivní investiční činnosti, již 21. od svého založení, má za sebou krajská příspěvková organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje. Do silničních staveb, rekonstrukcí silnic a mostů na komunikacích II. a III. třídy, které jsou ve vlastnictví Zlínského kraje, bylo v uplynulém roce investováno 550,5 milionu korun, a to jak z krajského rozpočtu (207 mil. Kč), tak rovněž z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury (79,4 mil. Kč) a z evropských fondů (264,1 mil. Kč).

Jedenáct stavebních akcí bylo zahájeno a částečně financováno již v roce 2021, devět staveb bylo nově zahajováno v roce 2022. Z těchto dvaceti staveb bylo 16 stavebních akcí v celkové hodnotě 668 milionů korun během uplynulého roku řádně dokončeno. Čtyři stavby budou pokračovat ještě i v roce 2023. „K nim budou samozřejmě postupně přibývat nové investiční akce, jakmile krajští radní schválí předkládané investiční záměry. Předpokládáme, že v letošním roce budou probíhat stavební práce opět přibližně na dvou desítkách staveb,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Do roku 2023 přecházejí čtyři stavby, a to rekonstrukce silnice II/496 v Kladné Žilíně, rekonstrukce průtahu II/495 ve Slavičíně-Hrádku, rekonstrukce silnice III/49718 ve Velkém Ořechově a výstavba a napojení nového mostu ev. č. 05746-2 přes železniční trať mezi Valašskými Příkazy a Študlovem. „První dvě uvedené stavby jsou v tuto chvíli již téměř dokončeny,“ upřesnil ředitel ŘSZK.

V Kladné Žilíně byla již v minulém roce položena na rekonstruovaném úseku silnice finální obrusná vrstva živice. Pro ŘSZK zbývá dokončit některé drobnější práce mimo vozovku v objemu asi 900 tisíc korun. Pokračovat mohou ještě některé stavební práce v okolí vozovky, jejichž investorem je město Luhačovice.

„U stavby ve Slavičíně-Hrádku odhadujeme pracovní činnost pro ŘSZK asi na tři týdny. Zbývá proinvestovat 1,4 milionu korun,“ uvedl Bronislav Malý. Také zde budou pokračovat práce na objektech ve vlastnictví města. Mohou zde být stanovena dopravní omezení v podobě pracovního místa vyznačeného přechodným dopravním značením.

Více než polovinu plánovaných prostředků bude ještě třeba investovat ve Velkém Ořechově. Bylo zde od roku 2021 prostavěno 29,2 milionu korun, zbývá prostavět 33,6 milionu. Předpokládá se, že stavební práce zde potrvají až do podzimu 2023. Ve Velkém Ořechově se plánuje úplná uzavírka komunikace v termínu od 1. dubna do 31. října. Objízdná trasa bude vedena pro vozidla do hmotnosti 3,5 t přes Částkov, Kelníky a pro vozidla nad 3,5 t přes Uherský Brod, Biskupice, Doubravy.

Ve Študlově již byl dokončen nový nadjezd nad tratí, zbývá vybudovat připojovací rampy ke stávající silnici III/05746, zbourat starý most a provést rekultivaci části původní trasy komunikace. Bylo zde od roku 2021 prostavěno 80,3 milionu korun, zbývá investovat ještě asi 50 milionů. Stavba by měla být dokončena rovněž na podzim 2023. Na trase Valašské Příkazy – Študlov bude od jarního období platit asi po dobu tří měsíců úplná uzavírka pro veškerý provoz. Vozidla budou jezdit do Študlova po objízdné trase přes Horní Lideč a Střelnou.

„Na přípravě nových staveb intenzivně pracujeme, probíhají už i některá výběrová řízení na zhotovitele. Od Zlínského kraje máme schválený rozpočet. V roce 2023 v něm máme na investice 275 milionů korun,“ uzavírá ředitel ŘSZK.

Podrobnosti k jednotlivým realizovaným stavbám lze získat prostřednictvím přehledu investičních staveb na webu https:www.rszk.czinvesticni-stavby.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.