ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zimní dispečinky končí, letní pohotovost začíná

01.04.2015 17:33

Zlínský kraj - Období nepřetržité pohotovosti dispečinků zimní údržby silnic dnem 31. března skončila. Pro nenadálé nezbytné zásahy silničářů funguje ve zbývající části roku tzv. letní pohotovost. Začala 1. dubna.

„Zákonem stanovená povinnost pohotovosti pro zimní údržbu skončila. Většinu techniky už budou mít Správy a údržby silnic připravenu pro letní práce. Přesto, i když ještě v prvních dubnových dnech může zejména ve vyšších polohách nějaký sníh napadnout a může být potřebný zásah zimní údržby, budou pro takové případy k dispozici i v dubnu sypače s radlicemi a budou připraveny vyjet do terénu," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Souhrnná čísla o výkonech a nákladech za celé zimní období 2014/2015 bude mít ŘSZK pohromadě a zveřejní je kolem 10. dubna 2015.

Od 1. dubna nastává období tzv. letní pohotovosti. Letní pohotovost je držena pro zajištění bezpečnosti silničního provozu, zejména po dopravních nehodách, živelných pohromách, v případě vzniku polomů a jiných nepředvídatelných událostí. Nezbytné práce budou zajišťovat příslušné organizace Správy a údržby silnic s okresní působností. Budou operativně řešeny případné problémy na silniční síti, zejména označení překážek silničního provozu přechodným dopravním značením. Likvidace následků, které snesou odkladu, bude prováděna nejbližší pracovní den po jejich vzniku.

Kdy a na koho se obracet

V pracovní době, tj. od 6 do 14.30 hodin pracovních dnů, budou neodkladné zásahy zajišťovat vedoucí jednotlivých středisek SÚS. Kontaktními osobami pro hlášení jsou dispečeři letní pohotovosti (viz tabulka níže). V případě nemožnosti spojení s telefonem letní pohotovosti může být kontaktován výrobní náměstek příslušné SÚS.

Mimo pracovní dobu, tj. od 14.30 do 6 hodin pracovních dnů a po celých 24 hodin v sobotu, neděli a státní svátky, budou neodkladné práce zajišťovat určení dispečeři letní pohotovosti podle rozpisu jednotlivých SÚS. Kontaktní telefony pro hlášení jsou uvedeny v tabulce níže.

Pohotovost v období od 1. dubna do 31. října drží pro silnice II. a III. třídy v každém okrese vždy jeden pracovník SÚS.

Společnosti zajišťující letní pohotovost a kontakt na dispečery

ÚzemíSÚSDispečer letní pohotovosti
okres KM Kroměřížska mobil: 602 507 964
okres UH Slovácka mobil: 733 410 101
okres VS Valašska mobil: 603 542 167
okres ZL Zlínska mobil: 602 436 601

 

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

 


Počet přístupů: 4230, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS