ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Ze Zlína na Kudlov musíte jet po objízdné trase

07.02.2017 16:23

Propadlé místo na silnici III/49026 v Hradské ulici ve Zlíně / foto: V. Cekota

Zlín - Vznik kaverny uprostřed vozovky přerušil v úterý 7. února 2017 dopoledne provoz na silnici III/49026 ve Zlíně v Hradské ulici za křižovatkou do ulice Růmy ve směru na Kudlov. Doprava je odkloněna na objízdnou trasu přes Zlín - Filmové ateliéry. Silničáři už připravují opravu.

Propadlé místo se objevilo v úterý 7. února dopoledne uprostřed vozovky silnice III/49026 ve Zlíně v Hradské ulici. Silničáři zde nejprve přenosným dopravním značením omezili provoz vozidel do jednoho jízdního pruhu, od 14 hodin bylo toto místo z důvodu zajištění bezpečnosti zcela uzavřeno. Objízdná trasa pro všechna vozidla (včetně autobusové dopravy a složek IZS) ve směru ze Zlína na Kudlov a opačně je vedena po silnicích I/49 (ul. Osvoboditelů, tř. Tomáše Bati), II/490 (ul. Březnické) a místních komunikacích - ulicemi Filmovou, Vrchy a Zelenou.

„V místě vzniklého propadu v krytu vozovky se objevila kaverna o rozměrech přibližně 3 metry čtvereční, která vznikla pravděpodobně poškozením či propadem kanalizace. Více budeme vědět zítra dopoledne, jakmile pracovníci Správy a údržby silnic Zlínska poškozené místo otevřou," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka. Následně bude stanoven postup opravy a současně bude možno i přesněji odhadnout, jak dlouho bude uzavírka silnice trvat.

AKTUALIZACE ze dne 8. 2. 2017

Pracovníci SÚS Zlínska ve středu 8. února 2017 poškozené místo silnice odkryli, odstranili zde vozovku a odbagrovali vrstvu zeminy. V místě výkopu bylo následně objeveno poškozené potrubí kanalizace, ze kterého vytékaly splašky a vyplavovaly okolní zeminu. Překvapivě bylo zjištěno, že betonová roura kanalizačního řadu byla někdy v minulosti provrtána napříč protlakem telekomunikačního kabelu. Za účelem odstranění závady jednal správce kanalizace se správcem telekomunikační sítě. Bude nutno posunout kabelovou chráničku pravděpodobně hlouběji do země a opravit kanalizaci vložením nového kusu potrubí, které již nebude překříženo kabelem.

Úplná uzavírka Hradské ulice pro veškerý silniční provoz zatím pokračuje.

Foto z místa poškozené kanalizace v Hradské ulici ve Zlíně

Zjišťování důvodu propadu vozovky v Hradské ulici ve Zlíně / foto: V. CekotaVe výkopu byla zjištěna poškozená kanalizace / foto: V. CekotaBetonovou rouru kanalizace protínal telekomunikační kabel / foto: V. Cekota

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACE ze dne 9. 2. 2017 11:30

Během čtvrtka 9. února probíhá ve výkopu v Hradské ulici ve Zlíně oprava poškozené kanalizace. Po jejím skončení bude toto místo zasypáno zeminou, zhutněno, bude opravena konstrukce silnice i samotná vozovka. Je předpoklad, že ještě během odpoledne 9. února v Hradské ulici skončí úplná uzavírka a bude obnoven běžný silniční provoz.

AKTUALIZACE ze dne 9. 2. 2017 15:30

Poškozená kanalizace v Hradské ulici ve Zlíně byla během čtvrtka 9. února 2017 opravena, výkop zasypán a povrch vozovky provizorně vyrovnán štěrkovým materiálem. Od 15 hodin zde skončila úplná uzavírka a byl obnoven běžný silniční provoz. V místě platí omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině. Na nerovnost na vozovce upozorňuje řidiče dopravní značka. Definitivní pevný povrch získá poškozené místo silnice až v jarním období, jakmile začnou pracovat obalovny živičných směsí.

Foto z opravy poškozeného místa v Hradské ulici ve Zlíně

Oprava vozovky v Hradské ulici / foto: V. CekotaOprava vozovky v Hradské ulici / foto: V. CekotaOprava vozovky v Hradské ulici / foto: V. Cekota

 

 

 


Počet přístupů: 778, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS