ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zvýší se bezpečnost na silnici mezi Slušovicemi a Liptálem

13.06.2017 17:26

Slušovice, Neubuz, Všemina - Po silnici, která spojuje město Slušovice s Liptálem, budou jezdit motoristé brzy bezpečněji a s větší jistotou. Napomohou tomu některá technická opatření, která se budou na této trase realizovat podle doporučení vzešlých z tzv. Dopravní snídaně s BESIPem.

Dopravní snídaně s BESIPem jsou každoroční setkání dopravních odborníků, která organizuje Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci se společností RSE Project postupně ve všech krajích ČR. Jedním z jejich cílů je poukázat na bezpečnostní rizika konkrétních silničních úseků v místech s častějším výskytem dopravních nehod a navrhnout opatření, kterými by se bezpečnost zvýšila. „V našem kraji se mezi tyto tipy na možné zvýšení bezpečnosti provozu dostal úsek silnice III/4915 mezi Slušovicemi a Liptálem. Zejména mezi obcemi Neubuz a Všemina je vozovka na některých místech hodně široká, takže motoristé mají na ni problém udržet se ve svém jízdním pruhu. Tato méně přehledná dopravní situace zde vznikla už v 80. letech minulého století," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Silnice III/4915 u křižovatky na Dešnou / foto: mapy.cz

Projektovou dokumentaci technických opatření ke zvýšení bezpečnosti zpracovala společnost RSE Project. „Nyní jsme již podepsali smlouvu se zhotovitelem na realizaci navržených opatření," uvedl Bronislav Malý. Zakázku za 1,492 milionu korun bude realizovat společnost GS plus Brno.

Na silnici bude nastříkána středová dělicí čára a vodicí pruhy, bude obnoveno a doplněno svislé dopravní značení a v úsecích s dostatečnou šířkou vzniknou pruhy pro cyklisty.

„Jde o poměrně frekventovanou komunikaci. Pro Slušovicko je to tranzitní trasa do Vsetína, v případě dopravních komplikací na silnici I/69 to někdy bývá i alternativní trasa do Vsetína pro řidiče už od Zlína. V letním období je zde značný rekreační provoz," poznamenal ředitel Bronislav Malý.

Mezi problematickými silničními úseky z hlediska bezpečnosti silničního provozu a výskytu dopravních nehod se na dopravní snídani dostala i silnice III/49026 mezi Zlínem-Kudlovem a Březůvkami. Také zde mají řidiči naději na zlepšení. Opatření pro tento úsek nyní řeší projekčně firma PK OSSENDORF z Brna.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

 


Počet přístupů: 769, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS