ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Odborníci jednali ve Zlíně o zvyšování bezpečnosti v silničním provozu

13.10.2017 10:06

Zlín - Ani v letošním roce nechyběli zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje na Dopravní konferenci s BESIPEM. Konference se konala ve čtvrtek 12. října 2017 v malém sále Kongresového centra ve Zlíně.

Dopravní konference ve Zlíně / foto: V. Cekota

Pod záštitou a za účasti náměstka hejtmana Ing. Pavla Botka se sešli v Kongresovém centru specialisté na bezpečnost silničního provozu, dopravní odborníci, lidé z odborů dopravy, někteří starostové, správci komunikací a policisté. Ředitelství silnic Zlínského kraje zde zastupovala náměstkyně pro investiční výstavbu Ing. Jitka Škrabalová a provozně-technický náměstek Ing. Radek Berecka.

V prvním bloku půldenního programu zazněly odborné přednášky týkající se problematiky nehodovosti v kraji a bezpečnosti silnic. Druhý blok byl zaměřen na vytipované rizikové lokality v kraji. Z deseti rizikových míst, která byla zmíněna v předchozích ročnících konference, jsou v kraji již tři upravena podle návrhů dopravních expertů a řešení zbývajících případů je v různém stadiu rozpracovanosti. Mezi místy, která jsou ve správě ŘSZK a která navrženými úpravami už úspěšně prošla, je také úsek silnice III/4915 mezi Slušovicemi a Všeminou. O realizovaných opatřeních na této silnici již ŘSZK dříve informovalo v samostatné tiskové zprávě.

Dopravní konference ve Zlíně / foto: V. Cekota

Závěrečná část konference patřila přednášce Ing. Milana Jandy ze společnosti DEKRA.CZ na téma viditelnosti chodců v silničním provozu.

Dopravní konference s BESIPEM a Fondem zábrany škod probíhají během roku postupně ve všech krajských městech v České republice. Původně se tato odborná akce nazývala Dopravní snídaně. Letos jde již o pátý ročník.

Více informací o Dopravních konferencích s BESIPEM a FZŠ včetně přednesených prezentací najdou zájemci na internetovém portálu www.dopravnikonference.com.

 

 


Počet přístupů: 843, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS