ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Pitínská ulice v Bojkovicích má nový propustek

08.12.2017 15:12

Bojkovice - Nový propustek vybudovali silničáři v Bojkovicích. Navazuje na něj rovněž 350 metrů obnoveného povrchu vozovky. Motoristům se tak zvýšila kvalita povrchu a bezpečnost jízdy na silnici směrem na Pitín. Celkové náklady na propustek a obnovu povrchu vozovky zde dosáhly 4,3 milionu korun.

Pitínská ulice s novým propustkem v Bojkovicích / foto: S. BrázdilJednou z letošních menších staveb na krajské silniční síti bylo odstranění starého a výstavba nového propustku na silnici v Bojkovicích, v Pitínské ulici. Předmětem díla bylo odstranění původního propustku z betonové trouby o průměru 800 milimetrů a výstavba nového propustku z polyetylenové trouby o průměru 1 200 milimetrů v délce 13,5 metru. V rámci stavby byla v Bojkovicích v Pitínské ulici stavebně upravena vozovka silnice II/495 v délce 44,7 metru a obnoven kryt vozovky po železniční přejezd v délce 17 metrů. Stavba zahrnovala též úpravu části vodovodu a zřízení části kanalizace.

Zhotovitelem stavby byla firma Navláčil stavební firma, s. r. o., Zlín. Konečná cena za tuto zakázku činí 3,141 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována z prostředků Zlínského kraje prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavební práce byly zahájeny 1. srpna 2017.

Na tuto stavbu plynule navázala neinvestiční obnova povrchu vozovky II/495 v délce 350 metrů. Pokládku nové obrusné vrstvy v hodnotě 1,196 milionu korun provedla firma Skanska, a. s., podle rámcové smlouvy pro okres Uherské Hradiště.

Silnice II/495 spojuje na jihu Zlínského kraje města Uherský Ostroh, Uherský Brod, Bojkovice, Slavičín, Brumov-Bylnice. Mezi Bojkovicemi a Pitínem po ní denně projede asi dva a půl tisíce vozidel.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

01. 08. 2017 - V Bojkovicích vybudujeme nový propustek

 


Počet přístupů: 794, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS