ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Oprava vsetínského nadjezdu pokračuje, stavebníci zaberou část parkoviště

09.01.2018 08:26

Logo IROP + MMR

Vsetín - I v zimním období pokračují práce stavební firmy na rekonstrukci silničního nadjezdu ve Vsetíně. Od úterý 9. ledna bude zavřena asi na čtyři měsíce část parkoviště pod mostem u supermarketu Albert, aby mohla stavební firma pracovat na stavebních úpravách spodní části nadjezdu.

Pokračují práce na rekonstrukci vsetínského nadjezdu / foto: R. DostálZhotovitelská firma STRABAG, a. s., Praha, pracuje na rozsáhlé rekonstrukci vsetínského nadjezdu (ev. č. 05735-1) včetně silnice na mostě již od dubna 2017. Celková délka stavební úpravy silnice III/05735 je 460 metrů, z toho délka mostu je 431 metrů. Náklady dosáhnou částky asi 92 milionů korun. Stavba využívá spolufinancování z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Práce nyní pokračují na polovině mostu, která je blíže centru Vsetína a motoristé mohou využívat dva jízdní pruhy na protilehlé straně mostu, která byla rekonstruována již v roce 2017. Na spodní straně mostu čeká zhotovitele v nejbližší době sanování konstrukcí a rovněž náročná výměna ložisek na čtyřech pilířích. Pro tyto práce bude muset stavební firma od úterý 9. ledna využít asi do konce dubna i část parkoviště pod nadjezdem v blízkosti supermarketu Albert.

„Předpokládám, že rekonstrukce nadjezdu bude skončena v letních měsících a tím dojde k výraznému zkrácení původního termínu," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tiskové zprávy k této stavbě

15. 08. 2017 - Oprava vsetínského nadjezdu má časový předstih
16. 03. 2017 - Byla podepsána smlouva na rekonstrukci nadjezdu ve Vsetíně

 


Počet přístupů: 919, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS