ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Přišel čas na opravu silnice z Hlinska do Jankovic a Dobrotic

14.08.2018 17:54

Bystřice pod Hostýnem, Jankovice, Holešov - Jednou z významnějších stavebních akcí na krajské silniční síti bude oprava silnice II/438 v úseku Hlinsko pod Hostýnem - Jankovice - Dobrotice. Na jejím financování se bude podílet Státní fond dopravní infrastruktury. Oprava bude zahájena v průběhu srpna a dokončena ještě v roce 2018.

Popis prací

Silnice Jankovice - Hlinsko p. H. /foto: archiv ŘSZK

Předmětem díla je stavební úprava silnice II/438 v celkové délce 3 073 metrů, spočívající v celoplošné stavební úpravě povrchu vozovky částečně výměnou krytových vrstev (v celkové délce 310 m) a především recyklací krytových vrstev za horka technologií Remix plus. Součástí stavby je provedení lokálních vysprávek, stavební úpravy připojení sjezdů, výškové úpravy dešťových vpustí a poklopů šachet a obnovení vodorovného dopravního značení.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby je firma FREKOMOS, s.r.o., Valašské Meziříčí. Smluvní cena za tuto zakázku činí 16,818 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba bude financována s využitím dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce včetně částečné uzavírky budou zahájeny 19. srpna. Dokončeny budou do konce října 2018.

Uzavírky a dopravní omezení

Stavební úpravy silnice budou probíhat za částečné uzavírky, doprava bude řízena světelným signalizačním zařízením.

 

„Silnice v úseku Hlinsko - Jankovice se rekonstruovala za téměř 130 milionů korun v letech 2003-2004, součástí bylo i geologické zajištění trasy. Hustý silniční provoz i povětrnostní vlivy udělaly od té doby své a vozovka se postupně dostala do nevyhovujícího stavu. Je čas na novou větší opravu. Tentokrát již ale nemusí být tak nákladná jako před patnácti lety," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

 


Počet přístupů: 797, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS