ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Hejtmanův náměstek navštívil silniční stavby v západní části kraje

16.08.2018 10:50

Zlínský kraj - Podobně jako už začátkem letošního června se také v první polovině srpna 2018 vydal náměstek hejtmana Ing. Pavel Botek v doprovodu ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislava Malého na kontrolu silničních staveb. Tentokrát představitel kraje a šéf ŘSZK zamířili do západní části Zlínského kraje.

Nejnovější inspekční cesta náměstka hejtmana po stavbách na krajské silniční síti nyní vedla touto trasou: Sulimov, Milovice, Těšánky, Zlechov, Traplice. V součtu zde bude rekonstruováno uvedenými pěti investičními stavbami téměř 4,5 kilometru silnic II. a III. třídy. Zlínský kraj za tyto silniční stavby zaplatí prostřednictvím ŘSZK přes 80 milionů korun.

Sulimov / foto: ŘSZKMilovice / foto: ŘSZKTěšánky / foto: ŘSZK

Zlechov; vlevo náměstek hejtmana Pavel Botek / foto: ŘSZKTraplice / foto: ŘSZK

Následovala ještě zastávka na Obecním úřadu ve Velehradě, kde nyní žádná silniční stavba aktuálně neprobíhá, ale kde se uskuteční obnova povrchu vozovky v délce 655 metrů koncem léta nebo v podzimním období. Zástupci kraje jednali se starostou Mgr. Alešem Mergentalem o společném postupu obce a ŘSZK.

„Je pro mne důležité podívat se čas od času na naše silniční stavby zblízka a vidět reálnou situaci přímo v terénu. Tentokrát byl horký letní den a my jsme viděli, že chlapi to v tomto počasí opravdu nemají lehké. Ale nasazení firem považuji za dobré, a i když jim do konce října či listopadu zbývá na stavbách ještě hodně práce, vypadá to, že se vše stihne podle dohodnutých harmonogramů," řekl náměstek hejtmana Pavel Botek.

Náměstek hejtmana s ředitelem ŘSZK projeli v západní části kraje také lesní úsek silnice III/42826 Zdounky - Bunč - Modrá. Silnice zde vede kopcovitým terénem ve složitých sklonových poměrech a s šířkou vozovky jen okolo pěti metrů. V zimním období se tato silnice neudržuje. „Jde o komunikační napojení do turisticky exponované oblasti Chřibů, kam se v létě jezdí za turistikou a cykloturistikou. Měla by se zahájit projekční příprava na rekonstrukci vozovky, zejména v úseku Zdounky - Bunč," poznamenal Pavel Botek.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 751, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS