ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Omezení na silnici do Hostýnských vrchů potrvá už jen do konce srpna

15.02.2019 11:27

Logo IROP + MMR

Chvalčov - Na silnici II/437 z Chvalčova do Hostýnských vrchů budou pravděpodobně od začátku dubna 2019 pokračovat stavební práce a dopravní omezení související s rekonstrukcí tohoto devítikilometrového silničního úseku. Rozsáhlá stavební akce, která začala již v roce 2017, bude v letošním roce dokončena. Stavební práce zde byly přes zimní období přerušeny.

Kdo si během zimního období, pokud zrovna krajina nebyla pod sněhem, projel rekonstruovaný devítikilometrový úsek silnice II/437 z Chvalčova přes Tesák až ke křižovatce s odbočením na Rajnochovice, mohl si všimnout, že se zde za uplynulé dva roky udělalo již hodně práce a že se stav silnice zásadně zlepšuje. Silničáři zde již opravili nebo zahájili opravu na sedmi kilometrech této trasy. K dokončení díla zbývají ještě práce ve dvou úsecích – o délce 1 189 a 2 460 metrů. V dalších dvou úsecích je třeba již jen položit obrusnou vrstvu živičného koberce.

„V předstihu chceme informovat motoristy a uživatele rekreačních zařízení v této oblasti, že zde bude v období do konce června 2019 silniční provoz řízen na třech úsecích semaforem. V závěrečné etapě během hlavních letních prázdnin bude světelné signalizační zařízení použito již pouze na jednom úseku a na trase budou zřízena dvě pracovní místa o délce do 50 metrů, kde bude doprava usměrněna pouze přechodným dopravním značením,“ uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka. Silnice z Chvalčova po křižovatku na Rajnochovice by měla být kompletně obnovena a bez omezení průjezdná od září letošního roku.

„Jsme si vědomi toho, že stavební práce na silnici do Hostýnských vrchů představují pro motoristy omezení a zdržení. Avšak bez nich se bohužel žádná silnice rekonstruovat nedá. Tato trasa již takový komplexní stavební zásah potřebovala. Jízda po obnovené silnici bude v dalších letech pro řidiče určitě příjemnější, pohodlnější i bezpečnější,“ řekl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Zhotovitelem stavby je firma ALPINE Bau CZ, a. s., z Valašského Meziříčí. Smluvní cena za tuto zakázku činí 97,69 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

16. 08. 2017 - Chystá se obnova devíti kilometrů silnice přes Hostýnské vrchy

 

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 762, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS