ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Čeká nás celostátní sčítání dopravy

04.03.2020 15:27

Zlínský kraj - Ředitelství silnic a dálnic uskuteční v letošním roce celostátní sčítání dopravy. Bude se týkat také silnic II. a III. třídy. Zaškolení sčítači v reflexních vestách s papírovými sčítacími archy, ale především se sčítacími aplikacemi v chytrých mobilních telefonech, se budou objevovat u silnic v různých dnech a hodinách v období od dubna až do října.

Brigádníci sčítají dopravu / foto: V. Cekota

„Výsledky sčítání dopravy jsou i pro naši práci při správě krajských silnic velmi důležité. Je to podklad pro práci dopravních projektantů. Budeme moci sledovat, jak se dopravní proudy během posledních let změnily, kde doprava nejvíc narůstá, přizpůsobovat tomu do určité míry i naši investiční činnost a plány oprav silnic a mostů," řekl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý. Výsledky posledního celostátního sčítání dopravy pro území Zlínského kraje jsou odborníkům i veřejnosti k dispozici na internetových stránkách ŘSD ČR zde.

Celostátní sčítání dopravy probíhá už od roku 1970 obvykle v pětiletém intervalu. Po celé republice jsou stanoveny tisíce sčítacích míst, na kterých budou v přesně definovaných dnech a časech od dubna do října počítat zaškolení pracovníci všechna projíždějící vozidla a členit je do devíti kategorií, ve čtyřech případech ještě v rozlišení na vozidla bez vleku a s vlekem. Budou to jak profesionální pracovníci dopravních institucí, tak ve velké míře i zaškolení brigádníci. V současné době ještě probíhá výběr sčítačů pro jednotlivá stanoviště. Vše, co se týká jejich školení, uzavírání smluv i obsazování konkrétních sčítacích stanovišť a výběru dnů a čtyřhodinových směn, tentokrát probíhá plně elektronicky po přihlášení do zvláštního internetového portálu a stažení sčítací aplikace do chytrého mobilního telefonu.

Nasbíraná data budou zpracována a poslouží k výpočtu skutečného dopravního zatížení všech důležitých silnic. Oficiální výsledky celostátního sčítání budou k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2021.

 


Počet přístupů: 707, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS