ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silnice z Loukova do Libosvár je v novém

23.12.2021 11:37

Obnovená silnice z Loukova do Libosvár / foto: V. Cekota

Loukov - Rekonstrukce téměř kilometrového úseku krajské silnice III. třídy byla úspěšně zakončena mezi Loukovem a Libosváry v okrese Kroměříž. Z krajského rozpočtu zde bylo investováno prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje téměř 30 milionů korun.

Hned dvěma letos dokončenými silničními stavbami se může pochlubit Loukov na Kroměřížsku. V létě byla ukončena rekonstrukce průtahu obcí, od přelomu listopadu a prosince mohou jezdit motoristé po obnovené kvalitní silnici také z Loukova do Libosvár.

Předmětem díla byla stavební úprava silnice III/43810 v délce 945 metrů. Začátek úpravy se nachází v obci Loukov ve vzdálenosti asi 35 metrů od křižovatky se silnicí II/150, kde navazuje na rekonstrukci průtahu obcí. Nově rekonstruovaný úsek končí na okraji místní části Libosváry.

V intravilánovém úseku v Loukově byla vybudována kompletní konstrukce vozovky s navýšením nivelety až o 70 centimetrů, přičemž původní vozovka byla využita jako součást spodní stavby. Šířka vozovky v tomto úseku byla sjednocena na 6,5 metru mezi obrubami. Odvodnění vozovky v intravilánovém úseku je zajištěno pomocí dešťových vpustí napojených do nové kanalizace. V extravilánovém úseku byla ve středové části vozovky provedena recyklace za studena, na obou krajích byla realizována celková výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně sanace zemní pláně. Vozovka v extravilánu má šířku rovněž 6,5 metru. V rekonstruovaném úseku silnice bylo osazeno nové trvalé svislé dopravní značení.

Zhotovitelem stavby byla firma KARETA, s. r. o., Bruntál. Konečná cena za tuto zakázku činí 29,421 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce se rozběhly koncem května 2021 a probíhaly za úplné uzavírky tohoto úseku silnice.

Obnovená silnice z Loukova do Libosvár / foto: V. CekotaObnovená silnice z Loukova do Libosvár / foto: V. CekotaObnovená silnice z Loukova do Libosvár / foto: V. Cekota

 

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

21. 05. 2021 - V Loukově začne rekonstrukce další silnice - směrem na Libosváry

 


Počet přístupů: 674, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS