ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Město Zlín zřídí okružní křižovatku u čerpací stanice na Vršavě

03.08.2022 10:44

Zlín - Podobu kruhového objezdu získá v první polovině srpna 2022 křižovatka silnic II/490 a III/49018 na okraji Zlína v blízkosti čerpací stanice PHM a útulku pro zvířata na Vršavě. Investorem stavební akce na krajských silnicích je město Zlín.

Vizualizace nové okružní křižovatky Zlín-Vršava / zdroj: MMZ

Z iniciativy města Zlín vznikne v první polovině srpna nová okružní křižovatka ulic Fryštácká a Okružní na výpadovce z krajského města směrem na Fryšták. „Na podobnou stavbu se ve Zlíně dlouho čekalo. Chceme zvýšit bezpečnost dopravy v této vytížené dopravní tepně. Zároveň bude připraveno zlepšení dopravních toků po dokončení dálnice D49 u Fryštáku," uvedl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Kruhová křižovatka je navržena jako jednopruhová. Počítá se s odfrézováním asi pěti centimetrů asfaltové vrstvy, položením nového povrchu a s pořízením nového vodorovného dopravního značení.

„V této lokalitě plánujeme do budoucna novou průsečnou křižovatku se světelnou signalizací v souvislosti s výstavbou přivaděče k dálnici D49. Po zprovoznění dálnice se předpokládá zvýšení intenzity silničního provozu i na těchto komunikacích. Neměli jsme námitky k myšlence města na okamžité dočasné řešení v podobě okružní křižovatky, pokud město úpravu realizuje na své náklady. Dopravní význam a funkčnost rondelu vyhodnotíme po určité době jeho provozu," řekl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je majetkovým správcem obou silnic, Bronislav Malý.

Stavební úprava křižovatky bude probíhat v termínu od 8. do 14. srpna 2022 za dopravního omezení stanoveného přechodným dopravním značením. Po celou dobu stavebních prací bude umožněno odbočení na silnici III/49018 (ve směru na Jižní Svahy) ze silnice II/490 ze směru od Fryštáku, a to s jednou výjimkou. Pouze ve středu 10. srpna bude toto odbočení znemožněno z důvodu pokládky živice. Výjezd a odbočení z a do dalších směrů nebude umožněn po celou dobu úprav.

Nový vzhled křižovatky si nevyžádá velké stavební zásahy. Náklady by podle projektové dokumentace měly činit asi 3,5 milionu korun.

(Zpracováno s využitím tiskové zprávy Magistrátu města Zlína)

 


Počet přístupů: 188, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS