ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Nový most byl dokončen v osadě Stanovnice

13.12.2013 16:11

Karolinka - Ředitelství silnic Zlínského kraje dokončilo v minulých dnech výstavbu nového mostu na silnici III. třídy, která vede z města Karolinky kolem vodní nádrže a do osady Stanovnice nad přehradou. Most byl v havarijním stavu a ŘSZK jej nahradilo zcela novým objektem.

Výstavba nového mostu, ev. č. Nový most 48711-8 v osadě Stanovnice / foto: S. Brázdil, ve Stanovnici nebyla v původním investičním plánu ŘSZK na rok 2013. O této stavbě se rozhodlo až během roku, protože se při zadávání ostatních zakázek podařilo dosáhnout určitých finančních úspor.

„Most v Karolince-Stanovnici jsme chtěli zbourat a nahradit novým již v roce 2012, ale protáhlo se řešení složitých majetkoprávních vztahů, zejména v souvislosti s potřebou umístění provizorního mostu na dobu výstavby," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý. Jde o jedinou přístupovou komunikaci do dané lokality, a i když je zde menší provoz, trasu nelze uzavřít. Jezdí tudy i autobus linkové dopravy. Most převádí silnici přes potok Velká Stanovnice, kterým je napájena vodárenská nádrž Karolinka.

Předmětem díla bylo zbourání starého a výstavba nového mostu včetně navazujících úseků silnice III/48711 v celkové délce cca 60 metrů. Vznikl zde přesypaný mostem s nosnou konstrukcí montovanou z flexibilních dílců vlnitého plechu. Má světlou šířku 4,74 metru a světlou výšku 1,96 metru. Most je vybaven mostním ocelovým trubkovým zábradlím se svislou výplní.

Zhotovitelem stavby byla firma KKS, spol. s r. o., Zlín. Cena činila 7,753 milionu korun (včetně DPH). Stavba byla plně financována z rozpočtu Zlínského kraje prostřednictvím ŘSZK.

 


 

Předchozí tisková zpráva na toto téma

13. 09. 2013 - Do zimy se ještě obnoví havarijní most ve Stanovnici

 


Počet přístupů: 671, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS