ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

ŘSZK má pro tento rok připraven rekordní počet staveb

16.01.2014 16:51

Zlínský kraj - Rekordní počet 31 staveb obsahuje v tomto roce investiční plán Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), příspěvkové organizace zřizované krajem. Vysoký počet rekonstrukcí silnic II. a III. třídy souvisí se získáním dotací na všechny tyto stavby z Regionálního operačního programu v rámci končícího období 2007 - 2013.

„Z letošních 31 staveb bylo osm zahájeno již v loňském roce. Nově se bude zahajovat 23 akcí. Téměř všechny stavby budou ukončeny v tomto roce, jen dvě přejdou ještě do první poloviny roku 2015. S novými stavbami letos dostanou motoristé délkově asi 50 kilometrů rekonstruovaných vozovek včetně několika mostů. Hodnota letos nově zahajovaných staveb podle jejich investičních záměrů představuje asi 735 milionů korun," informoval Jaroslav Kučera, radní Zlínského kraje pro oblast dopravy.

„Počet jednatřiceti investičních rekonstrukcí na mostech a silnicích II. a III. třídy v kraji je letos skutečně vysoký a můžeme jej srovnat snad jen s rokem 2007. Jejich zajišťování na nás bude klást vysoké nároky a možná, že si v některých činnostech budeme muset vypomoci i externími pracovníky," konstatoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Důvodem vysokého počtu probíhajících staveb v jednom roce je především končící finanční období Regionálního operačního programu Střední Morava 2007 - 2013.

„Snahou Zlínského kraje bylo využít všech dotací, které ROP ještě pro krajskou dopravní infrastrukturu umožňoval," doplnil Bronislav Malý. Je skutečností, že všech 31 letošních staveb má přislíbenu dotaci z ROP a že v plánu ŘSZK letos není žádná investice, která by byla financována jen z prostředků Zlínského kraje.

Mezi největší nově zahajované stavby bude letos patřit například rekonstrukce silnice II/495 Uherský Ostroh - Hluk v hodnotě 104 milionů korun, silnice II/487 Velké Karlovice - státní hranice (hodnota 98 milionů korun) nebo rekonstrukce silnice II/492 Zádveřice - Horní Lhota (hodnota 66 milionů korun).

Na krajských silnicích bude v důsledku vysokého počtu staveb mnohem víc uzavírek než loni. Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí. Například od dubna do června bude uzavřena pro veškerý provoz silnice podél zlínské ZOO Lešná, od května do září silnice z Pohořelic do Oldřichovic. Od června do září nebude průjezdná křižovatka Kotojedy (výstavba rondelu), respektive od Trávníku do Kroměříže se bude jezdit přes Vážany. Na ostatních stavbách budou platit pravděpodobně jen částečné uzavírky, tedy zpravidla střídavá jízda v jednom jízdním pruhu a čekání u semaforů. Přesné termíny uzavírek si vyřizují až konkrétní zhotovitelé staveb zpravidla těsně před jejich zahájením. Na zhotovitele nově zahajovaných staveb probíhají výběrová řízení. Zatím byly uzavřeny dvě smlouvy se zhotovitelem na akce Šarovy - Bohuslavice u Zlína a Březnice - Bohuslavice. U dalších čtyř akcí byli zhotovitelé vybráni a nyní běží zákonná lhůta na podání námitek před podpisem smluv.

Přehled investičních staveb ŘSZK pro rok 2014

(samostatná tabulka, která bude během roku průběžně aktualizována)

 

Vydáno ve spolupráci s tiskovým odd. KÚ ZK

 


Počet přístupů: 3959, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS