ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Na krajských silnicích začíná po zimě stavební ruch a uzavírky

14.03.2014 10:50

Zlínský kraj -Nová stavební sezona na krajských silnicích začíná. Už 15. března se obnoví stavební činnost na rekonstrukci silnice mezi Horním Lapačem a Fryštákem. V pondělí 17. března 2014 začnou stavební práce a s nimi i dopravní omezení a uzavírky na dalších 10 stavbách.

„S ohledem na teplé počasí letošní zimy s minimálním množstvím srážek zahajujeme stavební práce na silnicích přibližně o dva týdny dříve, než bývá obvyklé. A hned jedenácti stavbami, což řidiči ve formě dopravních omezení na krajských silnicích určitě hned pocítí," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Osm rozestavěných staveb pokračuje z minulého roku, tři stavby budou v tomto březnovém termínu zahájeny nově. K nově zahajovaným stavbám budou vydávány samostatné tiskové zprávy.

Pokračující stavby

Silnice II/490 Horní Lapač - Fryšták

Práce na rekonstrukci silnice II/490 / foto: V. Cekota

V sobotu 15. března se obnoví stavební práce na rekonstrukci silničního úseku II/490 mezi obcí Horní Lapač a městem Fryšták. Podrobný popis této stavby zveřejnilo ŘSZK v tiskové zprávě z 25. 6. 2013.

Tato stavba o délce silnice 3 kilometry byla zahájena již v roce 2013. Část rekonstrukce už byla dokončena v loňském roce, pro letošní rok zbývá realizovat stavební práce na úsecích o celkové délce 1 130 metrů. Při průjezdu rekonstruovaným úsekem budou na řidiče automobilů o hmotnosti do 7,5 tuny, autobusů a vozidel IZS čekat dvě sady světelných signalizačních zařízení. Budou tedy muset na této trase počítat s určitým zdržením. Pro vozidla o větší hmotnosti zde bude platit úplná uzavírka a objízdná trasa přes Holešov, Zahnašovice, Machovou, Otrokovice, Zlín. Stavební práce a dopravní omezení by měly skončit do 31. května tohoto roku.

Silnice II/432 Vážany - Jarohněvice

Stavební práce se po zimě obnoví v pondělí 17. března také na silnici II/432 mezi místní částí Kroměříž-Vážany a obcí Jarohněvice. Podrobný popis této stavby zveřejnilo ŘSZK v tiskové zprávě z 8. 7. 2013.

Rekonstrukce části tohoto více než dvoukilometrového úseku silnice byla dokončena již v loňském roce. Pro letošní rok zbývá rekonstruovat úsek o délce 1 011 metrů. V místě stavebních prací bude platit pro všechny druhy vozidel částečná uzavírka, provoz bude veden v jednom jízdním pruhu a řízen světelnou signalizací. Termín dokončení této stavby je stanoven na 31. května 2014.

Silnice II/150 Osíčko - Komárno

Další silniční stavbou, která začala v loňském roce a bude pokračovat od pondělí 17. března, je rekonstrukce silnice II/150 Osíčko - Komárno. Podrobnosti k této stavbě obsahovala tisková zpráva ŘSZK ze dne 15. 8. 2013.

Pro letošní rok zbývá zhotoviteli rekonstruovat ještě úsek o délce 3 114 metrů. V části rekonstruované silnice bude platit v termínu od 17. března až do konce října 2014 úplná uzavírka pro všechny druhy vozidel. Objízdná trasa bude vedena přes Horní Újezd (okres Přerov), lokalitu Drholec. Dvěma částmi stavby bude umožněn průjezd vozidel v jednom jízdním pruhu (částečná uzavírka), doprava bude řízena světelnou signalizací.

Silnice II/497 Uherské Hradiště - Jarošov

Rekonstrukce silnice II/497 v Uherském hradišti od okružní křižovatky v blízkosti nákupního centra Kaufland směrem do místní části Jarošov byla zahájena již začátkem léta 2013. Podrobnosti o stavbě zveřejnilo ŘSZK v tiskové zprávě z 25. 6. 2013. V uplynulém roce se podařilo dokončit asi polovinu stavby.

V termínu od 17. března 2014 bude stavba pokračovat na úseku dlouhém 1 885 metrů. Automobily do hmotnosti 3,5 tuny a rovněž autobusy a vozidla IZS budou stavbou projíždět v jednom jízdním pruhu (částečná uzavírka). Doprava bude řízena světelnou signalizací. Pro ostatní vozidla bude platit v rekonstruovaném úseku úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena z Uherského Hradiště přes Napajedla, Otrokovice, Zlín do Bílovic.

Silnice II/492 Pozlovice - Luhačovice

Také rekonstrukce dvoukilometrového úseku silnice II/492 ve směru od křižovatky s odbočkou na Petrůvku na začátek Luhačovic začala v roce 2013. Podrobnosti obsahuje tisková zpráva ŘSZK z 12. 9. 2013. Silnice už dostala tzv. ložnou vrstvu živičného koberce, po které se nyní jezdí.

V roce 2014 od 17. března do 15. září zde budou práce pokračovat. Celý rekonstruovaný silniční úsek dostane tzv. obrusnou vrstvu, tedy finální horní živičný koberec. Zhotovitelská firma v tomto roce také vybuduje na začátku opravovaného úseku okružní křižovatku směrem na obec Petrůvku a také do kempu na břehu Luhačovické přehrady. Práce budou probíhat převážně za částečné uzavírky pro vozidla do hmotnosti 7,5 tuny, autobusy a IZS, provoz bude řízen světelnou signalizací. Pro ostatní vozidla bude platit úplná uzavírka a objízdná trasa přes Zlín, Bohuslavice u Zlína, Biskupice u Luhačovic.

Silnice II/487 Ústí - Hovězí

Stavební činnost se obnoví od 17. března 2014 rovněž na rekonstruovaném úseku silnice II/487 Ústí - Hovězí. Bližší informace k této stavbě vydalo ŘSZK v tiskové zprávě z 12. 9. 2013.

Rekonstruovaný úsek silnice je dlouhý 3 561 metrů. Vzhledem k tomu, že v údolí Vsetínské Bečvy neexistují objízdné trasy, musí se oprava obejít bez úplné uzavírky. Bude zde tedy platit uzavírka částečná se střídavou jízdou vozidel v jednom jízdním pruhu. V úseku budou použity dvě sady světelné signalizace. Řidiči zde musí počítat s určitým zdržením. Stavební práce a uzavírka potrvají přes celou sezonu až do konce listopadu 2014.

Silnice II/487 Nový Hrozenkov - Podťaté, Bzové

V loňském roce byla zahájena stavba nového mostu ev. č. 48712-1 přes Vsetínskou Bečvu v novém směrovém vedení silnice III/48712 (odbočení ze silnice II/487 do osady Bzové na území města Karolinka). Podrobnosti byly zveřejněny v tiskové zprávě z 2. 8. 2013.

Od pondělí 17. března 2014 bude stavba pokračovat. V tomto roce se bude směrově upravovat i navazující úsek silnice II/487 v délce 542 metrů a z tohoto důvodu bude platit na této trase částečná uzavírka. Provoz bude veden střídavě jedním jízdním pruhem a řízen světelnou signalizací. Práce na této stavbě potrvají do konce července 2014.

Most 487-024 a silnice II/487 v Karolince

Od pondělí 17. března 2014 se naplno rozjedou stavební práce na stavbě nového mostu ev. č. 487-024 a rekonstrukci silnice II/487 v délce 671 metrů v Karolince. Stavba začala v loňském roce a zatím nebyla spojena s dopravním omezením. Podrobnosti o této akci zveřejnilo ŘSZK v tiskové zprávě z 2. 8. 2013.

Také tato stavba na silnici procházející údolím Vsetínské Bečvy bude probíhat za částečné uzavírky. Vozidla budou střídavě používat jeden jízdní pruh silnice, zatímco ve druhém se bude pracovat. Provoz bude řízen světelnou signalizací. Ukončení této stavby je plánováno na 30. září 2014.

 

Aktuální stav uzavírek na silnicích II. a III. třídy v souvislosti se stavbami zveřejňuje ŘSZK na internetových stránkách zde.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 4465, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS