ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Stav silnic II. třídy se zlepšuje, o silnicích III. třídy to neplatí

21.10.2014 08:32

Zlínský kraj - Celokrajské odborné hodnocení stavu povrchu vozovek II. a III. třídy k 30. září 2014 se proti loňskému roku nezměnilo a zůstává na stupni 3,61. Z celkové délky 1 760 kilometrů hodnocených silnic II. a III. třídy patří 509 kilometrů do skupiny ve výborném a dobrém stavu, naopak 710 kilometrů je zařazeno do havarijního stavu.

Ředitelství silnic Zlínského kraje zadává každoročně nezávislé hodnocení stavu povrchu vozovek II. a III. třídy (tedy silnic ve vlastnictví Zlínského kraje) u specializované firmy PavEx Consulting Brno. Letošní hodnocení bylo zpracováno k 30. září 2014.

Stav povrchu vozovek se hodnotí podle kritérií daných technickým předpisem TP 87. Vozovky jsou podle svého technického stavu zařazovány do pěti skupin: 1 - výborný stav, 2 - dobrý stav, 3 - vyhovující stav, 4 - nevyhovující stav, 5 - havarijní stav. Průměrné hodnocení za celý kraj dosahuje stejné hodnoty jako v minulém roce - 3,61, přičemž na území okresů Kroměříž a Zlín je to shodně 3,53, na Uherskohradišťsku 3,56 a na Vsetínsku 3,87.

„Ve srovnání s předchozími lety zaznamenaly konstantní zhoršení silnice III. třídy, silnice II. třídy naopak vykázaly oproti roku 2013 výrazné zlepšení," uvádí se mimo jiné v závěrečné zprávě PavEx.
Ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý k tomu dodává: „Díky evropským dotacím jsme mohli v posledních letech investovat poměrně značné prostředky do rekonstrukcí zejména silnic II. třídy, tedy do vybrané silniční sítě, která spojuje větší sídla a po které jezdí také více vozidel. Potřebovali bychom však mnohem více prostředků též na silnice III. třídy, aby se i jejich stav začal zlepšovat."

Některé podrobnosti z posledního hodnocení stavu povrchu vozovek jsem dostupné na samostatné internetové stránce ŘSZK.

 

 


Počet přístupů: 2919, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS