ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Pět staveb bude dokončeno až v novém roce

29.12.2014 07:39

Zlínský kraj - Pět z 34 investičních staveb Ředitelství silnic Zlínského kraje roku 2014 pokračuje a bude dokončeno, jak také bylo v plánu, až v roce 2015. U těchto akcí došlo k přerušení stavebních prací po dobu zimního období. Stavební činnost se na nich rozběhne opět na jaře.

„V roce 2014 jsme na krajské silniční síti realizovali 34 investičních staveb. Z tohoto počtu osm staveb bylo zahájeno již v roce 2013. Naopak pět staveb, zahájených v roce 2014, pokračuje a bude dokončeno během roku 2015. Zbývá u nich realizovat práce přibližně za 130 milionů korun," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Do nového roku přecházejí tyto stavby:

• II/487, Velké Karlovice - státní hranice,
• II/492, Zádveřice - Horní Lhota,
• II/495, Rokytnice - Jestřabí,
• II/495, Uherský Ostroh - Hluk,
• III/50736, Brumov - Návojná.

První dvě z těchto pěti staveb (Velké Karlovice, Zádveřice) jsou již nyní dokončeny z podstatné části. Závěrečné práce na nich v roce 2015 se už větší měrou nedotknou motoristů a silničního provozu. Na rekonstruovaných úsecích těchto silnic už se mohou objevit jen pracovní místa. S uzavírkami a s řízením provozu světelnou signalizací se na nich v roce 2015 motoristé nesetkají.

U dalších tří staveb (Rokytnice, Uherský Ostroh, Brumov) ještě zbývá realizovat větší rozsah prací a také omezení silničního provozu zde budou pro řidiče výraznější.

Stavební práce v roce 2015 budou zahajovány zpravidla na přelomu března a dubna, pokud by to dovolily klimatické podmínky, tak i o něco dříve. ŘSZK bude opět motoristy informovat o případných uzavírkách v aktuálním přehledu na svých internetových stránkách www.rszk.cz/uzavirky1.php.

„Předpokládáme nyní, že v roce 2015 budeme realizovat na krajské silniční síti dohromady opět přes tři desítky investičních staveb. Budou to jednak akce spolufinancované prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava, dále stavby plně financované z investičního fondu Zlínského kraje a rovněž stavby spolufinancované z rozpočtu SFDI. Do krajských silnic by tak mohlo být v roce 2015 investováno přes půl miliardy korun," upřesnil ředitel Bronislav Malý.

Podrobný tabulkový přehled chystaných investic zveřejní ŘSZK na svém webu začátkem roku 2015.

 

 


Počet přístupů: 3468, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS