ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

K dokončeným stavbám přibyla Palackého ulice v Rožnově pod Radhoštěm

22.09.2015 12:46

Opravená Palackého ulice v Rožnově p. R. / foto: P. ZedkováRožnov pod Radhoštěm - K letos dokončeným investičním stavbám Ředitelství silnic Zlínského kraje přibyla v polovině září rekonstrukce Palackého ulice v Rožnově pod Radhoštěm. Stavba v hodnotě téměř pěti milionů korun čerpala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Předmětem díla byla rekonstrukce části silnice III/48611, tj. ulice Palackého v průjezdním úseku města Rožnov pod Radhoštěm. Úsek je dlouhý 141 metrů. Jde o komunikaci, která tvoří přirozenou spojnici mezi centrem města a jeho severní částí. Došlo ke sjednocení šířky vozovky na šest metrů mezi obrubami, byla vybudována nová živičná konstrukce vozovky včetně odvodnění, obnoveno bylo také dopravního značení.

Během realizace stavby byl zjištěn havarijní stav starého a již nevyužívaného železobetonového propustku, který bránil řádnému uložení konstrukčních vrstev vozovky. Propustek bylo nutno odbourat. Tím se původně plánované dokončení stavby posunulo z konce srpna na polovinu září 2015 a o tyto vícepráce se navýšila cena.

Zhotovitelem stavby byla firma REPONT, s. r. o., Lipník nad Bečvou. Konečná cena za tuto zakázku činí 4,944 milionu korun (včetně DPH). Stavba využila spolufinancování z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Výše dotace činí 85 procent uznatelných nákladů.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

26. 05. 2015 - Bude se opravovat Palackého ulice v Rožnově pod Radhoštěm

Logo

 


Počet přístupů: 792, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS